Pad prihoda i dobiti Aerodroma “Nikola Tesla”

Bez autora
May 16 2013

Beogradski Aerodrom “Nikola Tesla” objavio je rezultate poslovanja za prvi kvartal tekuće godine u kojem je zabeležen pad ključnih finansijskih pokazatelja. Aerodrom “Nikola Tesla” je u prva tri meseca zabeležio poslovni prihod od 1,24 milijarde dinara, što je pad od 4,4 posto u odnosu na isti period protekle godine. Usled enormonog rasta bilansne pozicije ostalih rashoda, poslovna dobit kompanije je potonula za čak 60 posto na 129,4 miliona dinara. Neto dobit kompanije iznosila je 94,4 miliona dinara, što je niže za 75 posto, u velikoj meri zahvaljujući rastu finansijskih rashoda. Aerodrom “Nikola Tesla” je u prva tri meseca uslužio oko 604.000 putnika što je na nivou istog perioda prošle godinu, ali je za po 8 procenata podbacio prevoz robe i avio operacija.

Pad prihoda i dobiti Aerodroma “Nikola Tesla”Beogradski Aerodrom “Nikola Tesla” objavio je rezultate poslovanja za prvi kvartal tekuće godine u kojem je zabeležen pad ključnih finansijskih pokazatelja.

Aerodrom “Nikola Tesla” je u prva tri meseca zabeležio poslovni prihod od 1,24 milijarde dinara, što je pad od 4,4 posto u odnosu na isti period protekle godine. Usled enormonog rasta bilansne pozicije ostalih rashoda, poslovna dobit kompanije je potonula za čak 60 posto na 129,4 miliona dinara. Neto dobit kompanije iznosila je 94,4 miliona dinara, što je niže za 75 posto, u velikoj meri zahvaljujući rastu finansijskih rashoda.

Kao što je ranije objavljeno, Aerodrom “Nikola Tesla” je u prva tri meseca uslužio oko 604.000 putnika što je na nivou istog perioda prošle godinu, ali je za po 8 procenata podbacio prevoz robe i avio operacija.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik